استفاده از تجهیزات ویدئو کنفرانس در دفاتر حقوقی

ویدئو کنفرانس
اهمیت  ویدئو کنفرانس

فرایند کشف جرم از اهمیت بسیار زیادی در پرونده های حقوقی متعدد برخوردار است و می تواند یک روش ضروری برای هر دو طرف از لحاظ جمع آوری و بدست آوردن اطلاعات پیش از محکمه نهایی باشد.
ما با چند محکمه و وکلای حقوقی که از ویدئو کنفرانس برای این جلسات مهم استفاده کردند تا حین جمع آوری اطلاعاتی که برای تکمیل پرونده هایشان به آن نیاز دارند در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنند؛ صحبت کرده ایم.

حالا می خواهیم به شما کمک کنیم تا بدانید چطور این وسیله ارتباط جمعی قدرتمند می تواند در زمینه های قانونی از طریق به کار بردن ویدئو کنفرانس برای شهادت های قانونی مفید باشد.

۱٫در استفاده از ویدیو کنفرانس نشانه های غیرکلامی نادیده گرفته نمی شوند.

استفاده از ویدئو کنفرانس به وکیل مدافع اجازه می دهد تا علائم غیرکلامی شاهد را که بدون اینکه نیاز به حضور شخص در اتاق بازجویی باشد؛ ببیند.
بسته به اندازه اتاق و تنظیمات موجود، وکیل مدافع می تواند درخواست کند که دوربین کل بدن اشخاص را نشان دهد یا فقط روی چهره آنها زوم کند.

اگر وکیل مدافع احساس کند که نمی تواند افکار دورنی شخص را کاملا درک کند، می تواند یک کارشناس حقوقی یا دستیار قانونی برای مشاهده اعمال و رفتار شخص به عنوان مشاور داخلی  استخدام کند. این کار بازهم از لحاظ هزینه بسیار به صرفه تر از سفر کردن است و نکته دیگر اینکه هزینه فردی که وکیل نیست از یک وکیل بسیار کمتر است.

۲٫مشارکت بیشتر با مشاوره حقوقی

می توان به طور خصوصی بدون اینکه شخص دیگر صدای شما را بشنود با مشاور حقوقی مشورت کنید و در اینصورت زمان بسیار کمتری صرف همفکری خواهد شد تا اینکه مجبور باشید با نوشتن گفته های خود مشورت کنید.

با این مشارکت و کمک گرفتن بیشتر از افرادی که به وکیل مدافع کمک می کنند می توان سوالات بهتری  از شاهد پرسید و به این ترتیب فرایند کشف جرم بسیار بهتر انجام خواهد گرفت.

۳٫صرفه جوبی در زمان با استفاده از ویدئو کنفرانس

زمان سفر معمولا یک زمان بدون فعالیت است که عملاً به هدر می رود. صرفه جویی زمان سفر و افزایش استفاده از ابزار ویدئو کنفرانس به وکلای مدافع امکان صرفه جویی چندین ساعت در ماه را می دهد. آن ها از این زمان اضافه می توانند برای بررسی پرونده های بیشتر و افزایش ساعات کاری ماهیانه خود استفاده کنند.

افزایش ساعات کاری یکی از روش های محاسبه ROI (بازگشت سرمایه) برای یک دفتر حقوقی است که موجب ROI بهتر برای “مشتری” نیز می شود چون در این صورت نیازی به پرداخت هزینه توسط مشتری برای سفر و زمان تلف شده نیست.

۴٫افزایش عملکرد

با صرفه جویی در زمان و هزینه، کنفرانس ویدئویی می تواند به دفاتر حقوقی بزرگ و کوچک در ارتقای سطح کیفی آنها کمک کند. با روش های منعطف تر و سخت افزارهای تواناتر، جلسات مجازی روشی بسیار مناسب برای کاهش هزینه های سفر و افزایش درآمد دفاتر حقوقی است.

دفاتر حقوقی با اضافه کردن تکنولوژی شبیه این به ابزارهای ارتباطی خود می تواند از یک دفتر حقوقی محلی فراتر رفته و در گستره جغرافیایی بسیار بزرگتری کار کنند. اکثر اوقات، دفاتر در شعب و مکان های مختلف از یک شرکت یا گروه شروع به استفاده از تکنولوژی های شبیه به این کرده اند تا مکان های جدید اضافه شده و اعضای جدید تیم و همچنین مشتریان تازه خود را به خوبی در ارتباط با هم نگهدارند.

اجاره تجهیزات و اتاق

برخی دفاتر حقوقی هنوز آمادگی خرید سیستم ویدئو کنفرانس را ندارند اما همچنان امکان استفاده از این تجهیزات برای آن ها وجود دارد. یا ممکن است طرف مقابل تجهیزات ویدئو کنفرانس را نداشته باشد، در اینصورت شما هنوز می توانید با جستجوی تجهیزات کنفرانس ویدئویی که امکان اجاره آن در محل مورد نظر را داشته باشد، از مزایای مصاحبه موفق با شاهدان با کیفیت بالا بهره مند شوید.

منبع: وبسایت شرکت مهندسی نوآوران تحقیق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8  +  1  =