اصول مهم دورکاری با ویدئو کنفرانس از خانه

دورکاری با ویدئو کنفرانس

بیایید از فرصتی که کرونا به ما داده استفاده کنیم تا راحت تر از تکنولوژی تماس ویدئویی بهره ببریم.
با توجه به اینکه حدود یک سوم از جمعیت جهان در حال حاضر در خانه های خود قرنطینه شده اند، دورکاری با ویدئو کنفرانس به سرعت به روشی متداول برای برقراری ارتباط چه برای جلسات تجاری و چه برای گفتگو با خانواده و دوستان یا شرکت در کلاس های درس تبدیل شده است.

امروز صبحم را با یک جلسه بین المللی با ۱۲ نفر توسط Google Meet آغاز کردم. حدود ۲۰ دقیقه طول کشید تا همه‌ی آن ها موفق به برقراری ارتباط شدند. سپس یک کلاس در Adobe Connect با ۳۵ دانش آموز که تقریبا نیمی از کشورهای مختلف جهان بودند، برگزار کردم. با انجام چند گفتگوی خانوادگی توسط Zoom و یک ملاقات با انتشاراتم Deusto در اینستاگرام در بعد از ظهر به نظر می رسد کل زندگی روزانه من جلوی یک صفحه نمایش می گذرد و تمام کارهایم منتهی به تعاملات و مشخصات آن ارتباط ویدیویی می شود.

درحال حاضر خودتان در چند ویدئو کنفرانس شرکت کرده اید؟ همانطور که تعداد آن ها افزایش می یابد، آیا احساس نمی کنید که این روش یک جایگزین منطقی است؟ یا برعکس، از آن خوشتان نیامده؟ مجبور شده اید از چند نرم افزار ویدئو کنفرانس استفاده کنید که اگر قرنطینه شدن به شما تحمیل نمی شد به طور معمول از آن ها استفاده نمی کردید؟

امروز که مجبوریم زمان بسیار زیادی را جلوی یک صفحه نمایش صرف کنیم، بهتر است از این فرصت استفاده کنیم تا راحت تر از این ابزار های جدید بهره ببریم و منظور من فقط این نیست که بدانیم “چطور از آن ها استفاده کنیم” بلکه به نظرم بهتر است با تمرینات روزانه در استفاده از آن ها استاد شویم. یک مکان کاملاً روشن را انتخاب کنید و به دوربین نگاه کنید، زمانیکه در جلسه ای با چندین نفر شرکت دارید اگر صحبت نمی کنید میکروفون را خاموش کنید، فقط در صورت لزوم صفحه نمایش را به اشتراک بگذارید و استفاده از زبان صوتی را محدود کنید، اجازه دهیم مخاطبین مان بدانند که صحبت آن ها را شنیده ایم و درک کرده ایم و اینکه ویدئو کنفرانس ممکن است با کمی تاخیر همه چیز را منتقل کند.
تصمیم گیری درخصوص اینکه چه زمانی تصویر ویدئویی خود را به اشتراک بگذارید اگر به درستی مدیریت نشود می تواند وضعیت نامناسبی را ایجاد کند یا به نحوی بی ادبانه به نظر برسد.

به طور خلاصه، تماس ویدئویی آنلاین شما را در موقعیت های مختلفی قرار می دهد که اگر تمرین نکرده باشید می تواند نامناسب و غیرقابل پذیرش باشد. مدیریت صحیح وقفه ها یا توقف های کوچک در برقراری ارتباط به عنوان مثال یکی از مواردی است که باید به آن فکر شود اما زمانیکه استفاده از ابزارهایی مطرح باشد که می تواند برای شروع برقراری تماس مورد استفاده قرار گیرد یا استفاده از ابزارهای پیشرفته ای مانند پس زمینه تار در اسکایپ یا  Teams یا پس زمینه های مجازی در Zoom که ممکن است کم اهمیت باشد یا حل کردن مشکلی مانند اینکه کجا باید بنشینید تا تماس ویدئویی برقرار کنید به خصوص برای افرادی که فضای کمی در اختیار دارند فقط با تمرین قابل مدیریت کردن است. تصمیم گیری درخصوص اینکه چه زمانی صحبت ها را رکورد کنید یا از attention tracking  استفاده کنید یا چطور مشکل بوجود آمده را مدیریت کنید چیزی است که به میزان تجربه شما بستگی دارد. اگر این دوره زمانی ما را مجبور به تمرین کردن این مهارت ها کرده پس بهتر است آن را به یک موقعیت مثبت تبدیل کنیم.

درنهایت، کرونا ویروس می تواند به عنوان یک محرک برای تغییر تجارت سنتی ما و ایجاد زمینه ای برای وارد شدن به دنیای دیجیتال عمل کند.

با فهم چند اصول اساسی، دورکاری با ویدئو کنفرانس از خانه می تواند تجربه بسیار مثبتی باشد و جایگزین کردن این روش نه تنها برای بازدهی بیشتر بلکه برای محیط زیست نیز مزایای بیشتری را به همراه دارد. من از این سیستم مدت طولانی است که استفاده می کنم مخصوصا در روزهایی که هیچگونه جلسه یا کلاسی ندارم و با توجه به تجربه ای که کسب کردم می دانم که می توانم از خانه بهتر از اداره که فقط مکانی برای ملاقات کردن با دیگران است کار کنم، به خصوص برای انجام وظایفی که نیاز به خلاقیت دارد. چه می شود اگر اکثر مردم بعد از این قرنطینه احساس کنند با ابزارهای برگزاری جلسات مجازی راحت تر ارتباط برقرار می کنند؟

 علم می گوید که تقریبا بیش از دوماه طول می کشد تا یک تمرین به عادت تبدیل شود، من مطمئن نیستم که قرنطینه بیش از این طول می کشد یا خیر اما اگر از مزایای آن برای حرفه ای شدن در استفاده از این ابزارها بهره بگیریم به تجربه ای دست یافته ایم که می تواند برایمان در آینده مفید باشد.

شرکت مایکروسافت که برنامه اسکایپ آن بیش از ۴۰ میلیون کاربر فعال دارد و هر روز تعداد کاربران بیشتری را جذب می کند؛ تصمیم گرفته برنامه Teams را با کاربرد خصوصی طراحی کند تا به رقابت با Zoomor یا حتی برنامه نوظهور Houseparty علاوه بر ابزار های پرطرفدار دیگر مانند Webex، GoToSeminar، Chime و غیره بپردازد. اینکه بدانیم در زمان مشخص کدامیک از این ابزارها را انتخاب کنیم و کدام خصوصیات آن ها را به کار ببریم باید به عنوان یکی از کارهای روتین و اساسی در زندگی روزمره ما شناخته شود.

هیچ شکی نیست که شیوع کرونا ویروس موجب شده بسیاری از این ابزارها نقش بسیار اساسی تری را نسبت به قبل در زندگی ما ایفا کنند. چون هیچ چیزی مانند قرار گرفتن در شرایط اجباری نمی تواند شما را مجبور کند که از چیزی که تابحال استفاده نکردید،استفاده کنید و آن را به یک عادت تبدیل کنید. ما به فراتر از دوران قرنطینه چشم دوخته ایم و امیدواریم که دیگر تکرار نشود اما عاداتی که در این دوران کسب کرده ایم با ما باقی خواهد ماند و ما در اینده راحت تر و آزادانه تر در زندگی روزمره خود از آنها بهره می گیریم. بیایید از این فرصت استفاده کنیم تا خودمان را با این ابزارها آشنا کرده و به درستی از آن ها استفاده کنیم.

این مقاله توسط آقای اریک دانس مشاور و مدرس خلاقیت نوشته شده است، برای مشاهده مقاله اصلی اینجا کلیک کنید.

کارشناسان واحد ویدئو کنفرانس شرکت مهندسی نوآوران تحقیق می توانند شما را در این باره راهنمایی کنند، جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۲۹۸۱ داخلی ۸۰۰ و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما همراه باشید:

اینستاگرام: noavarantahghigh@

تلگرام : noavaran_eng@

 واتس اپ: noavaran-eng | ۰۹۱۰۳۳۳۴۸۰۰

منبع: وبسایت شرکت مهندسی نوآوران تحقیق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

58  −    =  57