چرا سیستم ویدئو کنفرانس در تجارت مهم است؟

سیستم ویدئو کنفرانس

ما در عصری زندگی می کنیم که افراد با فناوری با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. اکنون با پیشرفت در فناوری ارتباطات به روش های پیچیده تر و مؤثرتری از ارتباطات دسترسی داریم. مردم می توانند از طریق رسانه های الکترونیکی مانند سیستم ویدئو کنفرانس با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و این مسیری را فراهم می کند که شرکت ها و مشاغل ارتباط بهتری با شرکا و کارمندان برقرار کنند. روش های زیادی وجود دارد که می توان جلسات و کنفرانس ها را برگزار کرد و شرکت کنندگان در آن زمان در مکان های مختلف حضور دارند. فناوری به ما این امکان را داده است تا در هر زمان و هرجای دنیا با افراد مورد نظر خود ارتباط برقرار کنیم.

ویدیو کنفرانس یا کنفرانس ویدئویی چیست ؟

سیستم ویدئو کنفرانس نوعی کنفرانس از راه دور است که در آن دو یا تعداد بیشتری از افراد می توانند به صورت بصری با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و گفت و گو کنند. این روش، کسب و کارها و سازمان ها را قادر ساخته است تا بدون نیاز به انتقال به یک مکان خاص، جلساتی رو در رو با مردم داشته باشند. ویدیو کنفرانس به شما کمک می کند تا کنفرانس های ویدیویی با مردم سراسر جهان برگزار کنید و طیف گسترده ای از راه حل های ویدئویی را برای همه نیازهای تجاری شما دارد. این روشی بسیار رایج و قدرتمند برای برگزاری نمایش ها، همایش ها و سایر مطالب ویدیویی و صوتی به صورت زنده و قابل دسترسی برای همه اعضا از مناطق مختلف است. در این مقاله ما در مورد اهمیت سیستم ویدئو کنفرانس برای تجارت توضیح خواهیم داد.

کنفرانس ویدیویی توسط نرم افزار یکپارچه ای امکان اطمینان از تجربه غنی و با کیفیت را فراهم می کند و این امکان را به شما می دهد تا به کاربران مختلف وصل شوید و همزمان با آن ها گفتگو کنید. این نرم افزار همچنین دارای امکاناتی برای برنامه ریزی جلسات، اشتراک گذاری صفحه، ایمیل، قابلیت چت، آنالیز رأی و تعداد زیادی ابزار دیگر است که این امکان را برای شرکت ها و سازمان ها فراهم می کند تا جلساتی را با چند نفر انجام دهند و از آن ها ورودی نیز بگیرند. بنابراین به افراد کمک می کند تا کنفرانس ها و جلسات خود را در زمان واقعی(real time effect) انجام دهند. همچنین می توانید افراد کنفرانس ویدیویی را نیز بر روی سیستم عامل های متقاطع قرار دهید. به همین دلیل کنفرانس ویدیویی مهم است. کاربران و شرکت کنندگان می توانند در زمان واقعی با شخصی که می بینند روی صفحه یا مانیتور صحبت کنند. در این مقاله دلایل سودمند بودن کنفرانس ویدیویی را برای صاحبان مشاغل ذکر خواهیم کرد.

 

ویدیو کنفرانس

چرایی سودمندی ویدئو کنفرانس

  1. دسترسی به چند شخص به طور همزمان

کنفرانس ویدئویی به شما امکان می دهد همزمان با چندین نفر جلسه برگزار کنید. می توانید با سهولت در محل اقامت یا محل کار خود، با افراد بخش های مختلف جهان صحبت و گفتگو کنید. صاحبان مشاغل می توانند با مشتریان و کارمندان ارتباط برقرار کرده و بحث و گفتگو کنند. برنامه ریزی استراتژیک و جلساتی که به حضور چند عضو نیاز دارد، می تواند با سهولت انجام شود. شما می توانید همزمان با چند نفر صحبت کنید و استراتژی های تجاری خود را به راحتی انجام دهید. بنابراین پروژه ها سریعتر به پایان می رسند و معاملات در مدت زمان کوتاهی نهایی می شوند.

  1. صرفه جویی در هزینه و زمان به هنگام سفر

کنفرانس ویدیویی باعث صرفه جویی در وقت و هزینه های مربوط به سفر تجاری می شود. صاحبان مشاغل با برگزاری کنفرانس ویدئویی برای جلسات روزمره، مذاکره در معاملات، مصاحبه با کاندیدهای استخدام و غیره با افراد ارتباط برقرار می کنند، بنابراین پول زیادی از هزینه های سفر برای کارهای مختلف پس انداز می شود. این کار برای یک شرکت بسیار سودمند است زیرا آن ها شروع به دریافت بازده بیشتر می کنند. بنابراین کنفرانس ویدیویی نقش اساسی در کاهش هزینه های یک اداره را دارد.

  1. مرتبط کردن تمام کارکنان خود از طریق یک نرم افزار

شغل شما ممکن است کارکنانی همراه داشته باشد که در مکان های مختلف پراکنده باشند. می توانید همه آن ها را از طریق ویدئو کنفرانس با تلفن های همراه متصل کنید. همچنین به شما امکان می دهد محل زندگی و فعالیت های کارمندان را بررسی کنید. بنابراین می توانید تمام کارکنان خود را در هر مکانی که لازم باشد تحت نظر داشته باشید.

  1. افزایش بهره وری

ویدئو کنفرانس باعث افزایش بهره وری در بین تیم ها می شود. کنفرانس ویدئویی شرکت کنندگان را قادر می سازد تا در موضوع بحث بیشتر متمرکز و هوشیار باشند. بنابراین پروژه ها بسیار سریعتر به پایان می رسند. بهره وری نیز افزایش می یابد و کارمندان شما احساس هماهنگی بیشتری با یکدیگر دارند. همچنین می توان انواع فایل ها با فرمت های گوناگون مانند فیلم ها و فایل های صوتی به اشتراک گذاشت. این کمک می کند تا با همه ابزارهای مدیریتی یک کنفرانس موثر داشته باشید.

کنفرانس ویدئویی

 

  1. راهی بهتر برای برقراری ارتباط با افراد

کنفرانس ویدیویی به بهبود ارتباط و برقراری روابط کمک می کند. در طی یک کنفرانس ویدئویی ، شما می توانید زبان بدن و بیان چهره شرکت کنندگان را مشاهده کنید. این منجر به همکاری مؤثرتر و سریعتر می شود. این کمک می کند تا کارکنان احساس کنند که نزدیک به خانه هم هستند و اعتماد به کارفرمایان خود و اعتماد به نفس آنان نیز افزایش یابد.

  1. کمک به ارتباط از راه دور

کنفرانس ویدیویی همچنین به ارتباط از راه دور کمک می کند. این کمک می کند تا یک تماس تصویری را جایگزین تماس صوتی معمولی خود کنید. اگر کارمندان دارای زمان کاری انعطاف پذیر و قابل تغییر باشند، کنفرانس ویدیویی می تواند راهی مناسب برای مهار عدم تعامل بین کارمندان باشد.

  1. مزایای دیگر

همچنین می توانید کنفرانس ها و جلسات خود را مستقل از زمان برگزار کنید. می توانید در روز با چند نفر در جاهای مختلف صحبت کنید که با سفر به همه آن ها امکان پذیر نبود. همچنین قابلیت های کار گروهی شما را بهبود می بخشد و نتایج بهتری از پروژه های گروهی دریافت خواهید کرد. سیستم ویدئو کنفرانس همچنین به شما امکان می دهد تا کنفرانس را با ویژگی هایی مانند تخته های سفید دیجیتال، ترتیب و برنامه ریزی کنفرانس ها و گفت و‌گو روی متن نیز تغییر دهید.

نتیجه

بنابراین سیستم ویدئو کنفرانس هم برای مشاغل و هم برای شرکت ها مفید است. این کمک می کند تا فاصله بین کارفرما و کارمندان کمتر شود. کنفرانس ویدئویی اکنون محبوب تر نیز شده است زیرا زیرساخت های زیرین شبکه استفاده می کند تا ارتباطات به صورت رایگان انجام شود. ویدئو، صدا و سایر داده ها از یک نقطه به نقطه دیگر به شکل بسته ها(packet) منتقل می شوند. کنفرانس ویدیویی همچنین در مقایسه با یک اتصال ویدیویی معمولی، به پهنای باند بالایی نیاز دارد. کنفرانس ویدئویی باعث شده است تا مشاغل و سازمان ها بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. این منجر به افزایش تعدادی از برنامه ها و نرم افزارهای کنفرانس ویدئویی نیز شده است. از کاهش هزینه های سفر، تکمیل سریعتر پروژه ها گرفته تا ارتباطات بهتر بین اعضای یک تیم، ویدیو کنفرانس می تواند یک مزیت برای هر کسب و کار یا سازمان باشد.

منبع: وبسایت شرکت مهندسی نوآوران تحقیق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1  +  8  =