بهترین نرم افزار ویدئو کنفرانس برای پهنای باند پایین

نرم افزار ویدئو کنفرانس

تمامی پتانسیل هایی که تکنولوژی های تلفن هوشمند و تماس ویدئویی باید برای اتصالات فوری رو در رو ایجاد کنند به دسترس پذیری پهنای باند بستگی داد. هر جلسه شغلی از راه دور یا هر ویدئوی شخصی به زنجیره ای از برج های فلزی متصل می شود که داده ها را از طریق هوا و به گروهی منتخب از شرکت های تجاری انتقال می دهند. حتی ثروت برخی از بزرگترین شرکت های جهان مانند گوگل، اپل و فیسبوک نیز برای عبور از این واقعیت کافی نیستند.
بهترین نرم افزار ویدئو کنفرانس برای پهنای باند پایین بر حداکثر ظرفیت موجود برای انتقال داده ها تمرکز می کند.

وابستگی به شبکه ها

ایلان ماسک (Elon Musk) در حال تبدیل شدن به یک قهرمان ویدئو کنفرانس است. جاه طلبی  اسپیس اکس (SpaceX) او برای ایجاد اتصال اینترنت با ماهواره ای قدرتمند و درجه بالا به هر نقطه از این سیاره از طریق مجموعه ای از فرستنده های مداری یک جایگزین وسوسه انگیز و ملموس برای اتکاء فعلی ما روی شبکه های سلولار  (شبکه مخابراتی بیسیم) است. در حالی که وعده های ارتقاء شبکه قریب الوقوع ۵G تا حد زیادی ظرفیت ویدئو کنفرانس سیار را گسترش خواهد داد، اما آن ها برای بهبود پوشش آن، اقدامات زیادی انجام نمی دهند.

ما هنوز به ترکیبات جمعیت محور برج های انتقال که چشم انداز شهر را لکه دار می کنند وابسته هستیم. مردمی که در جستجوی سیگنالی فراتر از لبه های تراکم شهری هستند همچنان با مشکلات اتصال دست و پنجه نرم می کنند.

واقعیت این است که نرم افزار و سخت افزار موجود در تلفن های هوشمند همچنان تا حد زیادی به زیرساخت شرکت های پیشرو مخابرات جهت برگزاری بک تماس ویدئویی نیاز دارند. از آنجایی که لیست زیر از بهترین نرم افزارهای ویدئو کنفراس برای پهنای باند پایین اثبات خواهند شد، بیشترین چیزی که ما می توانیم از گزینه های تماس ویدئویی انتظار داشته باشیم انعطاف پذیری برای به حداقل رساندن تقاضای داده ها و جابجایی بین خدمات است.

بهترین سلاح جهت مبارزه برای اتصال در شرایط تماس ضعیف امکان جابجایی میان سرویس های شبکه های سلولاری قدیمی و وای فای مبنی بر پهنای باند متمرکز است.

وای فای در مقابل سلولار

در حال حاضر بسیاری از سکوهای تماس ویدئویی تلفن همراه این امکان را به شما می دهند تا بین اتصالات شبکه وای فای و سلولار جابجا شوید، مانند اسکایپ، واتساپ و فیس تایم. در حالی که خدمات سلولار به شبکه ای خاص از برج انتقال ۳G، ۴G یا ۵G متصل هستند، اتصالات وای فای از نقاط پهنای باند محلی راه اندازی می شوند. درست مانند مسیر یاب در منزل شما که یک سیگنال را به منطقه اطراف بازپخش می نماید، کانون اتصال وای فای که در دسترس عموم است می تواند به عنوان یک تقویت کننده برای تماس های ویدئویی از راه دور عمل کند.

گام مهم دیگر در محیط هایی با پهنای باند پایین یا محدود ساختن استفاده از داده ها، تغییر تنظیمات تلفن خود برای محدود ساختن ۲G  یا ۳G است. شما هنوز هم باید بتوانید تماس های ویدئویی برقرار سازید، اما محدود کردن سیستم به این روش باعث می شود هر نرم افزار ویدئو کنفرانس که انتخاب می کنید، کیفیت تماس را کاهش داده و اطلاعات کمتری را مصرف نماید.

بهترین نرم افزارهای ویدئو کنفرانس برای پهنای باند پایین

بیایید نگاهی به پنج نرم افزار برتر ویدئو کنفرانس برای پهنای باند پایین بیندازیم.

  1. Skype

اسکایپ با یک نام طولانی مترادف با تماس ویدئویی، بهترین پوشش را برای این تماس ارائه می دهد. آستانه های پهنای باند پایین برای ایجاد یک تماس ویدئو کنفرانسی بین دو نقطه پایانی برای دانلود و آپلود به زیر ۳۰۰kps رسیده است. نیازهای شما برای تماس های HD به ۱٫۵Mbps خواهد رسید و حتی تماس های گروهی تا پنج نفر حداقل به سرعت اتصال توصیه شده یعنی در حدود ۴Mbps نیاز خواهند داشت.

با توجه به اینکه سرویس همچنان رایگان است و دائما آپدیت می شود، حداکثر شماره تماس گروهی اخیرا به ۵۰ افزایش خواهد یافت.

  1. whatsapp

همانند اسکایپ، با ارزش ترین دارایی های واتساپ هزینه و دسترس پذیری آن هستند. در حالی که اکثر شبکه های حامل شامل هرگونه استفاده از داده در سهمیه برنامه می شوند، هیچ هزینه ای برای برقراری یک تماس ویدئویی وجود ندارد. واتساپ همچنین به طور اتوماتیک کیفیت تماس خود را مطابق با کیفیت اتصال اینترنت تنظیم می کند و این برنامه بسیار قابل شخصی سازی است به طوری که می توانید میزان داده مصرفی را در یک تماس محدود و اندازه و ترتیب بروزرسانی ها را کنترل نمایید.

  1. FaceTime

ما طرفداران پر و پا قرص وِمداوم اپل نیستیم که اجازه دهیم کاربران فیس تایم تماس های ویدئویی را با دستگاه های اندروید برقرار سازند اما در مورد اتصالات تلفن همراه iOS با iOS، هیچ سرویسی قابل اعتمادتر از فیس تایم نیست. عملکرد این محصول به طور کلی از اسکایپ از لحاظ الزامات پهنای باند در مورد وای فای و اتصالات سلولار بهتر است. خوشبختانه، با iOS12 ، فیس تایم هم اکنون می تواند با اپلیکیشن شاخص مایکروسافت به عنوان گروهی از سکوهای ویدئویی کامل شود. حداکثر تا ۳۲ نفر می توانند آنلاین گرد هم جمع آیند و از یک سرویس با طراحی خوب استفاده نمایند که شامل فناوری فعال اسپیکر و دامنه ای از اپلیکیشن های واقعی می شوند که از اکثر رقبای خود پیشی جسته اند.

  1. BlueJeans

در حالی که ما عموما BlueJeans را به عنوان یک راه حل ویدئویی محدود به دسکتاپ و در سطح شرکت در نظر می گیریم، اما آن دارای یک اپلیکیشن قدرتمند موبایل است. پس از یک ارتقا مهم در سال ۲۰۱۸، آن هم اکنون شامل یک ویژگی اتصال هوشمند است که به طور اتوماتیک بر دسترس پذیری شبکه نظارت می کند و برای بهترین خدمات ممکن پیشنهاداتی را ارائه می دهد. این یک ویژگی سودمند برای برقراری تماس های ویدئویی در حال حرکت است، بخصوص اگر شما بین مناطق بزرگ شهری حرکت می کنید.

  1. Zoom

در حال حاضر بارز ترین ویژگی در بازار تماس ویدئویی، Zoom همچنین یک سرویس یکنواخت و هوشمند را ارائه می دهد. الزامات پایین ترین پهنای باند کمی حریصانه تر (greedy) از اسکایپ یا فیس تایم هستند – ۶۰۰kbps آپلود و دانلود برای یک تماس دو نفره – اما شما می توانید تحت شرایط رقابتی ۳Mbps یک تماس با کیفیت HD برقرار کنید. میزان مصرف داده های آن بسیار قابل تنظیم بوده و اپلیکیشن به طور اتوماتیک کیفیت تماس را بر اساس یک اتصال سلولار یا وای فای مورد استفاده تنظیم خواهد نمود.

همانند BlueJeans، برای بیشترین سکو نیاز به اشتراک پولی دارید اما با این هزینه اطمینان حاصل خواهد شد که بدون از دست دادن اتصال به کسب و کار خود به طور کامل رسیدگی نمایید.

منبع:۵ نرم افزار ویدئو کنفرانس نوآوران تحقیق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9  +  1  =