تکنولوژی های نوین ویدئو کنفرانس

تکنولوژی های نوین ویدئو کنفرانس

پیشرفت تکنولوژی و گرایش افراد و همچنین سازمان ها به استفاده از تجهیزات بروز و مدرن  ، تولید کننده های ویدئو کنفرانس جهت همگام شدن با تکنولوژی های روز تصمیم به افزایش ویژگی ها و قابلیت های سیستم های  ویدئو کنفرانس گرفتند.
در سال های گذشته دستگاه های ویدئو کنفرانس روی دو پروتکل SIP , H323  ارتباط برقرار می کردند .

در ادامه به معرفی برخی از تکنولوژی های نوین ویدئو کنفرانس می پردازیم:

پروتکل  S.F.B

اسکایپ به تنهایی امکان برقراری یک ارتباط ویدئویی را می سازد، شرکت های پیشرو در حوزه ویدئوکنفرانس این مسیر ارتباطی (پروتکل ) را به دستگاه های ویدئوکنفرانس اضافه کردند.در واقع وقتی کاربر یک شبکه اجتماعی – بیزنسی دارد به راحتی می تواند به دستگاه های ویدیوکنفرانس متصل شود و یک ارتباط ویدئویی برقرار کند که البته  تفاوت کیفیت صدا و تصویر آن نیز قابل ملاحظه می باشد.

پروتکل Web RTC

این راه شباهت زیادی  به وب کنفرانس هایی که برای اموزش و جلسات با کیفیت پایین تر در سازمان ها راه اندازی می شود. به زبان ساده تر WEB RTC  یک لینک (URL  )  را در اختیار کاربر قرار می دهد و کاربر با کلیک کردن بر روی یک لینک در یک مرورگر می تواند وارد یک جلسه ویدئوکنفرانسی شود.

از دیگر تکنولوژی های نوین  ویدئو کنفرانس  می توان به این مورد هم اشاره کرد که سال های گذشته  دوربین های ویدئوکنفرانس  فقط برای ارتباطات ویدئوکنفرانسی استفاده می شدند اما درسری جدید این محصولات در برند های می بینیم که به عنوان وب کم های حرفه ای استفاده می شوند.

بهبود استاندارهای صدا ، تصویر ، رمز گذاری و ارسال دیتا (پرزنتیشن) جزء موارد پیشرفت تکنولوژی جدید ویدئوکنفرانس است.

برای پاسخگویی  و مذاکره بیشتر در حوزه ویدئوکنفرانس  همکاران ما با شماره ۰۲۱۴۲۹۸۱ و داخلی های ۸۰۰ تا ۸۰۵ پاسخگو شما خواهند بود.

منبع: وبسایت شرکت مهندسی نوآوران تحقیق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  67  =  73