تکنولوژی های نوین ویدئو کنفرانس
تکنولوژی های نوین ویدئو کنفرانس
دسامبر 2, 2019
اتاق ویدئو کنفرانس
اتاق ویدئو کنفرانس استاندارد چیست؟
دسامبر 15, 2019
خرید دوربین ویدئو کنفرانس

در این مقاله در نظر داریم به صورت موردی چند نکته مهم در خرید دوربین ویدئو کنفرانس  و تجهیزات ویدئو کنفرانس را مورد بررسی قرار دهیم.

 دوربین ویدئو کنفرانس یا تجهیزات ویدئو کنفرانس

در ابتدا به تفاوت اصطلاحات دوربین ویدئو کنفرانس و تجهیزات یا دستگاه ویدئو کنفرانس می پردازیم.

  • دوربین ویدئو کنفرانس

دوربین ویدئوکنفرانس (دوربین یا وبکم) با تجهیزات ویدئو کنفرانس متفاوت است. دوربین ویدئو کنفرانس به تنهایی پاسخگو ارتباط ویدئویی نیست و  نیاز به نرم افزار و تجهیزات صدا جهت برقراری ارتباط ویدئویی نیاز دارد.

  • تجهیزات ویدئو کنفرانس

یک پکیج دوربین ویدئوکنفرانس شامل یک دوربین، یک ریموت کنترل، یک میکروفن،یک کدک و کابل های ارتباطی از قبیل HDMI، پاور، کابل صدا، کابل شبکه و… می باشد.

 قیمت دوربین ویدئو کنفرانس

در زمان خرید ویدئو کنفرانس حتما این سوال برایتان پیش آمده که چرا قیمت ویدئو کنفرانس های سخت افزاری در بازار متفاوت است؟  شاید پاسخ دادن به این سوال تا حدود زیادی کلیشه ای باشد و قیمت ویدئوکنفرانس مواردی همچون برند، کشور سازنده، پروتکل های تصویر، کیفیت تصویر، گارانتی و ویژگی های منحصر بفرد هر دستگاه ارتباط مستقیم دارد.

 با توجه به توضیحاتی که در بالا داده شد مطمئنا خرید دوربین ویدئو کنفرانس کار آسانی نیست و نیاز به بررسی موارد بسیاری از قبیل بودجه ای که سازمان شما به این کار اختصاص داده ست، نوع نیاز مجموعه جهت برقراری کنفرانس ویدئویی، بستر ارتباطی و … دارد.

می توانید برای اطلاعات بیشتر در خصوص خرید تجهیزات ویدئو کنفرانس راهنمای خرید ویدئو کنفرانس را مطالعه کنید یا برای دریافت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۲۹۸۱ داخلی ۸۰۰ تماس بگیرید.

منبع: وبسایت شرکت مهندسی نوآوران تحقیق