قیمت ویدئو کنفرانس به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت ویدئو کنفرانس

در این مقاله تصمیم بر آن داریم تا شما را در مورد قیمت ویدئو کنفرانس و تجهیزات جانبی دستگاه های ویدیو کنفرانس آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.
قیمت ویدئو کنفرانس به عوامل مختلفی از جمله انواع و یژگی ها، ابعاد سالن و تجهیزات جانبی از قبیل تلویزیون، ویدئو پروژکتور، سیستم کنفرانس صوتی سالن و…. بستگی دارد.
در ادامه به معرفی انواع تجهیزات ویدئو کنفرانس می پردازیم.

انواع دستگاه ویدئو کنفرانس

-ویدئو کنفرانس سخت افزاری
-ویدئو کنفرانس نرم افزاری
-ویدیو کنفرانس تک نقطه ای
-ویدئو کنفرانس چند نقطه ای

همانطور که مشخص است قیمت ویدئو کنفرانس سخت افزاری به مراتب نسبت به ویدیو کنفرانس نرم افزاری بالاتر میباشد آن هم به دلیل وجود دوربین و میکروفن حرفه ای میباشد که مناسب سالن های کنفرانسی است، در صورتی که  ویدئو کنفرانس نرم افزاری مناسب استفاده شخص است که از طریق لپ تاپ، گوشی موبایل و تب لت تصمیم به برقراری ارتباط ویدئو کنفرانس دارد اما اگر از نرم افزار برای سالن کنفرانس استفاده شود نیازمند وب کم و میکروفن مخصوص می باشد که هم هزینه نسبتا بالایی دارد و هم از نظر کیفیت قابل مقایسه با تجهیزات  سخت افزاری ویدئو کنفرانس نمی باشد.
قیمت ویدئو کنفرانس چند نقطه ای با توجه به تعداد نقاط همزمانی گران تر از ویدئو کنفرانس تک نقطه ای میباشد، هرچه تعداد نقاط  شرکت کننده در یک جلسه ویدئویی به صورت همزمان بیشتر باشد  قیمت افزایش می یابد.اما در ارتباطات ویدیو کنفرانس تک نقطه ای شما تنها قادر به برقراری ارتباط بین دو نقطه خواهید بود.

منبع: وبسایت شرکت مهندسی نوآوران تحقیق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  −  1  =  3