هنگام انتخاب مانیتور ویدئو کنفرانس چه ویژگی‌هایی را باید در نظر بگیرید؟

مانیتور ویدئو کنفرانس

کنفرانس ویدیویی ما را قادر می‌سازد تا تقریبا از هر نقطه‌ای در جهان به‌صورت لحظه‌ای با همکاران، مشتریان و فروشندگان ملاقات کنیم. با تجهیزات مناسب و اتصال اینترنتی قابل اعتماد، هر فضایی اکنون می‌تواند به یک اتاق جلسه تبدیل شود که پاسخی برای نیاز روزافزون به ارتباطات، داشتن برنامه کاری انعطاف پذیر و افزایش همکاری بین تیم‌ها در سراسر جهان است.

این روش جدید ملاقات با مجموعه‌ای از مزایا برای شرکت‌ها و کارمند همراه است، اما به داشتن تجهیزات مناسب برای اطمینان از اینکه جلسات پویا و سازنده برگزار می‌شوند، بستگی دارد.

ادامه مقاله را بخوانید تا بدانید هنگام انتخاب یک مانیتور ویدئو کنفرانس به دنبال چه ویژگی‌هایی باشید.

نرم‌افزار وب کنفرانس مسلما مهم‌ترین ابزار سال ۲۰۲۰ بود. این نرم‌افزار به کسب‌وکارهای بی‌شماری اجازه داد تا در یک سال بسیار چالش برانگیز به فعالیت خود ادامه دهند و در این فرآیند چشمان ما را به فرصت‌های کاری جدید و هیجان‌انگیز باز کرد. مهم‌تر از همه، روشن کرد که این همکاری از راه دور نه تنها می‌تواند موثر باشد، بلکه بسیار سودمند است.

اما با این تغییر سریع و به ظاهر غیرقابل برگشت به سمت دورکاری، چالش جدیدی بوجود آمد: نحوه بهینه سازی دفاتر سنتی و خانگی برای پر کردن شکاف جغرافیایی بین دفاتر متمرکز و کارمندان دور کار چگونه است؟

در این مقاله نحوه انتخاب یک مانیتور ویدئو کنفرانس که به بهترین وجه این هدف را براورده می سلزد، بررسی می‌کنیم.

مانیتور ویدئو کنفرانس چیست؟

مانیتور ویدیو کنفرانس، مانیتوری با قابلیت کنفرانس ویدیویی یکپارچه است که به شما امکان می‌دهد از ابزارهای ارائه شده توسط نرم افزارهای ویدئو کنفرانس مانند Skype، Zoom و Google Hangouts استفاده کنید.

مانیتورهای ویدئو کنفرانس سخت افزاری هستند که از طریق آن جلسات را اداره کرده و در آن شرکت خواهید کرد. کیفیت و عملکرد مانیتور این پتانسیل را دارد که تا حد زیادی بر هر جلسه تأثیر بگذارد، بنابراین مهم است که بدانید دقیقاً به دنبال چه ویژگی‌هایی باشید.

هنگام انتخاب مانیتور ویدئو کنفرانس چه ویژگی‌هایی را باید در نظر بگیرید؟

هنگام انتخاب یک مانیتور مناسب ویدئو کنفرانس، ابتدا ویژگی‌هایی را در نظر بگیرید که به بهترین نحو به همکاری هدفمند شما کمک می‌کنند. عواملی مانند محیط راحت، توانایی دیدن و شنیدن واضح اعضای تیم، به اشتراک گذاری یکپارچه ایده‌ها و دسترسی آسان به اطلاعات شما و اطلاعات به اشتراک گذاشته شده توسط دیگران، همگی مهم هستند. یک مانیتور با کیفیت برای کنفرانس ویدئویی باید همه این ویژگی‌ها را در یک محیط مجازی ایجاد کند.

در بخش بعدی، مهم‌ترین ویژگی‌هایی را که هنگام انتخاب یک مانیتور ویدئو کنفرانس باید به آن‌ها توجه کنیم و نحوه تأثیر آن‌ها بر ویژگی‌های ذکر شده در بالا را بررسی می‌کنیم.

 • اندازه صفحه نمایش

یک صفحه نمایش بزرگ به شما امکان می‌دهد چندین پنجره را به طور همزمان باز کنید و به شما امکان دسترسی آسان به اطلاعات مهم در طول جلسات را می‌دهد. برای مثال، می‌توانید مایکروسافت تیم، اکسل و پاورپوینت را به‌طور هم‌زمان در یک صفحه باز کنید. این به حفظ پویایی و شتاب جلسات کمک می‌کند و مکث‌های ناخوشایند را در حین حرکت ببن پنجره‌های باز یا منتظر ماندن برای بارگیری صفحات از بین می‌برد.

جلسات ویدئو کنفرانس اغلب کارآمدتر از جلسات معمولی هستند زیرا به شدت بر یک دستور کار از پیش تعیین شده متکی هستند. داشتن یک مانیتور بزرگ به شما این امکان را می‌دهد که با در اختیار داشتن تمام اطلاعات لازم در مقابل خود در یک صفحه هنگام شروع جلسه، از این امر بهره ببرید.

 • طراحی ارگونومیک

یک مانیتور ویدئو کنفرانس با موقعیت منعطف به شما این امکان را می‌دهد که در طول جلسات طولانی بدون ایجاد خستگی در عضلات، راحت بنشینید. مهم است که به هیچ وجه گردن خود را قوز نکنید یا به گردن خود فشار نیاورید زیرا این امر می‌تواند منجر به آسیب‌های طولانی مدت شود که ممکن است در طول زمان مزمن شود.

یک مانیتور واقعاً ارگونومیک باید قابلیت کج شدن، چرخیدن، و تغییر ارتفاع را داشته باشد. موقعیت انعطاف پذیر مانیتور نه تنها برای وضعیت بدن بسیار مهم است، بلکه به شما این امکان را می‌دهد که چیدمان مختلفی روی میز را آزمایش کنید و به راحتی نمایشگر را هنگامی که همکاران یا مشتریان به آن ملحق می‌شوند تنظیم کنید و در عین حال به شما این امکان را می‌دهد که ظاهر حرفه ای خود رو نسبت به کسانی که در طرف دیگر صفحه هستند، حفظ کنید.

 • نرخ تجدید (Refresh Rate)

رفرش ریت یا نرخ تجدید به سرعتی اطلاق می‌شود که تصاویر ثابت روی مانیتور پس از حرکت کردن چقدر واضح یا مبهم نمایش داده می‌شوند. به نرخ تازه‌سازی مانند ورق زدن کتاب فکر کنید، هرچه سریع‌تر صفحات را ورق بزنید، حرکت یکپارچه‌تر به نظر می‌رسد.

نرخ تازه سازی بر حسب هرتز (Hz) اندازه گیری می‌شود که تعداد دفعاتی است که نمایشگر در هر ثانیه به روز می‌شود. در حالی که ۶۰ هرتز نقطه شروع خوبی برای مانیتورها به حساب می‌آید، احتمال دارد اثر مبهمی ایجاد کند که ممکن است منجر به خستگی چشم شود. برای براورده کردن اهداف ویدیو کنفرانس، ۷۵ هرتز نقطه شروع بسیار بهتری برای پیمایش بهتر و شفاف‌تر ویدیو است که دنبال کردن آن برای چشم آسان‌تر است.

 

 

مانیتور ویدئو کنفرانس

ویژگی‌های صوتی مانیتور ویدئو کنفرانس

هنگامی که ایده‌ها بین چندین نفر (یا حتی فقط دو نفر) به اشتراک گذاشته می‌شود، کیفیت صدا می‌تواند یک جلسه ویدئو کنفرانسی را تحت تاثیر قرار دهد. شما باید به وضوح صدای هر شخص را بشنوید تا جلسه را کارا نگه دارید و اجازه دهید سرعت بگیرد. استفاده از هدفون یک راه حل بالقوه است اما می‌تواند محدود کننده باشد.

در عوض، به دنبال مانیتوری باشید که دارای بلندگوهای یکپارچه‌ای باشد که صدای باکیفیتی ارائه دهد. این ویژگی، وجود سیم‌های ناخواسته و درهم ریختگی را از فضای کاری شما حذف می‌کند و هزینه خرید بلندگوهای اضافی را کاهش می‌دهد.

مزایای ویدئو کنفرانس

استفاده از ویدئو کنفرانس روز به روز در حال افزایش است و دلیل قابل قبولی نیز دارد. بسیاری از کارمندان با روش‌های انعطاف‌پذیرتر توانسته اند بین کار و زندگی خود تعادل بهتری برقرار کنند در عین حال شرکت‌ها نیز به لطف ارتباطات بهبود یافته شاهد افزایش بهره‌وری خواهند بود.

در ادامه فقط چند مورد از مزایای ویدئو کنفرانس است که تاکنون دیده شده است، را مطرح می کنیم:

 • زمان و هزینه کمتری برای رفت و آمد روزانه صرف می‌شود.
 • ارتباط بهتر بین تیم‌ها در سراسر جهان برقرار می‌کند.
 • افزایش بهره وری از طریق ارتباط سریعتر امکان پذیر می‌شود.
 • کارایی جلسه از طریق زمان شروع ثابت و برنامه‌های ساختاریافته بهبود می‌یابد.
 • حضور شرکت کنندگان در جلسات بدون موانع جغرافیایی آسان‌تر می‌شود.
 • تعادل بین کار/زندگی از طریق برنامه‌های انعطاف پذیرتر بهبود می‌یابد.
 • امکان حفظ کارکنان از طریق برنامه‌های مطلوب وجود خواهد داشت.
 • اثرات زیست محیطی کمتری با کاهش سفرهای زمینی و هوایی مشاهده خواهد شد.

کلام آخر

کنفرانس ویدیویی در حال تغییر روش برگزاری جلسات ما به سمت بهتر شدن است. اما بهبود نیاز به اصلاح دارد و شما همچنان باید روی تجهیزات مناسب سرمایه‌گذاری کنید تا این روش به خوبی پاسخگوی نیازتان باشد. در هر صورت می‌توان گفت با صرفه جویی، کارایی و مزیت رقابتی که ویدئو کنفرانس می‌تواند برای یک شرکت به ارمغان بیاورد، ارزش سرمایه گذاری را دارد.

 

منبع: وبسایت شرکت مهندسی نوآوران تحقیق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  +  1  =  11